top of page

Lietuvių startuolio paslauga: saulės elektrinė nemokamai ir pigesnė elektra

Lietuvių startuolis „Green Genius“ pristato analogų Europoje neturinčią naujovę – elektros iš saulės gamybą kaip paslaugą (solar-as-a-service). Startuolis individualiuose namuose ar kotedžuose gyvenantiesiems siūlo nemokamą saulės elektrinę ir elektros energijos iš saulės gamybos paslaugą, kuri leis vartotojams iki 15 proc. sumažinti išlaidas elektrai. „Green Genius“ įkūrė įmonių grupė „Modus Group“.

 

„Mūsų vizija – atnešti saulės energetiką į kiekvienus namus. Naujoji „Green Genius“  paslauga – tai puikus pavyzdys, rodantis, kad šiandien kiekvienas mūsų gali gaminti švarią elektros energiją iš saulė ir sutaupyti. Mūsų paslauga leidžia saulės elektrinę įsirengti taip pat paprastai kaip įsivesti internetą, todėl nebeliko argumentų, kodėl to nedaryti“, – sako Ruslanas Sklepovičius, įmonių grupės „Modus Group“ valdybos narys, atsakingas už atsinaujinančios energetikos verslo projektus.

 

Paslaugą užsakyti itin paprasta – tereikės internetu užpildyti užsakymo formą, toliau viskuo pasirūpins „Green Genius“ komanda: įvertins vartotojo stogą, sutvarkys dokumentus ir sumokės visas reikalingas įmokas, įrengs saulės elektrinę bei prijungs ją prie tinklo. Elektrinės įrengimo metu bus apdraudžiamas kliento namo stogas, o pati elektrinė bus apdrausta visą naudojimosi laiką.

 

Iki šiol privatus asmuo, norėdamas įsirengti ant stogo vidutinio namų ūkio poreikius patenkinančią saulės elektrinę, turėjo skirti nuo 5 tūkst. eurų investicijų. Santaupų tokiai investicijai neturintieji galėdavo skolintis iš banko, tačiau tai beveik padvigubindavo elektrinės kainą.

 

„Green Genius“ paslauga padės sutaupyti ir laiko. Priklausomai nuo planuojamos įsirengti elektrinės galios, visų reikalingų dokumentų, leidimų bei sutarčių tvarkymas galėdavo užtrukti nuo mėnesio iki pusmečio.

 

Paslaugą užsisakiusiems vartotojams nereikės jokių pradinių investicijų, nebus įrengimo mokesčio ir nereikės pasirašyti jokių įsipareigojimų. Elektrinei veikiant, klientui nereikės rūpintis elektrinės priežiūra bei elektros gamybos procesu. Visus priežiūros darbus atliks „Green Genius“ profesionalai, kurie nuotoliniu būdu stebės, kad visa įranga veiktų sklandžiai ir efektyviai. Vartotojai turės tik apmokėti už „Green Genius“ suteiktas paslaugas.

 

„Green Genius“ specialistai įvertins kiekvieno paslaugą užsisakiusio namų ūkio poreikį ir parinks tinkamiausią saulės elektrinę, kuri galės pagaminti 100 proc. metinio elektros energijos poreikio. Elektros skirstymo operatoriaus ESO tinklas veiks kaip akumuliatorius – pagaminta, bet nesunaudota energija bus patiekta į tinklą pasaugoti, o vėliau susigrąžinta.

 

Unikalia Europoje tokio tipo solar-as-a-service paslauga pirmieji pasinaudoti galės Lietuvos ir Lenkijos elektros vartotojai. Vėliau planuojama aktyvi šios inovatyvios paslaugos plėtra ir į kitas Europos šalis.

 

R. Sklepovičius įsitikinęs, kad „Green Genius“ sukurtas modelis bus itin patrauklus visiems ekologiškai sąmoningiems ir norintiems prisidėti stabdant klimato kaitą žmonėms, kurių daugėja visame pasaulyje. Pasak R. Sklepovičiaus, daugiausiai sutaupyti gali namų ūkiai, naudojantys ekologiškas šildymo sistemas, pavyzdžiui, oras-oras, oras-vanduo šilumos siurblius arba geoterminį šildymą.

 

„Green Genius“ paslauga bus teikiama tiek privatiems klientams, tiek verslui. Iš pradžių saulės elektrinės bus statomos ant privačių namų stogų, tačiau vėliau paslaugos spektras bus plečiamas. R. Sklepovičius mato galimybes ateityje statyti tokias elektrines žemės sklypuose, taip pat jos galėtų būti įrengiamos kaip paslaugų paketai, pavyzdžiui, su akumuliatoriumi elektros energijai kaupti ar elektromobiliu.

bottom of page