top of page

„Modus Energy“ biodujų energetikos projektus Baltarusijoje finansuos ERPB

Atsinaujinančios energetikos bendrovė „Modus Energy“ įgyvendins keturis biodujų jėgainių projektus Baltarusijoje. Projektams 15 mln. USD (12,3 mln. eurų) paskolą suteikia Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB). Tai numatyta pasirašytoje tarptautinės įmonių grupės „Modus Group“ ir ERPB bendradarbiavimo sutartyje. Banko kreditas sudarys 60 proc. visų numatytų projektų kaštų. Likusią sumą investuos pati įmonių grupė „Modus Group“.

 

„Baltarusija, neatsilikdama nuo Europos, sparčiai vysto atsinaujinančios energetikos sektorių ir siekia efektyviai perbalansuoti energijos šaltinius. Biodujų energetikos verslui Baltarusijos rinka patraukli dėl savo dydžio ir valstybės siekio kryptingai vystyti šį sektorių, o taip pat dėl skaidrios aukcionų sistemos, leidžiančios efektyviai investuoti ir plėtoti verslą. Dirbdami šioje šalyje jau spėjome įsitikinti, kad šalies valdžia skiria didelį dėmesį užsienio investicijų pritraukimui ir kuria investuotojams palankią aplinką“, – sako Ruslanas Sklepovičius, įmonių grupės „Modus Group“ valdybos narys, atsakingas už atsinaujinančios energetikos verslo projektus.

 

Anot R. Sklepovičiaus, į biodujų jėgaines šioje šalyje investuojama laimėjus kelis viešus aukcionus. Pritraukti tokius projektus „Modus Energy“ leidžia ilgametė biodujų verslo patirtis ir buvimas vienu didžiausių šio verslo vystytojų regione.

 

„ERPB skatina investicijas į atsinaujinančios energijos projektus ir palaiko valstybių sienas peržengiantį bendradarbiavimą šioje srityje. Finansuojami projektai dera su ERPB strategija Baltarusijoje ir perėjimo prie žaliosios ekonomikos tikslais. Vystomi objektai padės šalies energetikos sektorių padaryti tvaresniu ir paskatins regione vykdyti daugiau atsinaujinančios energetikos projektų“,  – sako ERPB atstovybės Baltarusijoje vadovas Aleksas Pivovarskis.

                                                                                                                  

Iš viso ERPB ir „Modus Group“ lėšomis bus statoma po dvi biodujų jėgaines Baltarusijos Bresto ir Gardino apskrityse. Įgyvendinti projektai per metus leis pagaminti 32 GWh elektros ir tiek pat šilumos energijos ir sumažinti šalies anglies dvideginio emisijas 15,3 tūkst. tonų per metus.

 

Dar vieną panašų projektą „Modus Energy“ šiemet Baltarusijoje planuoja įgyvendinti be ERPB finansavimo. Visi objektai bus pastatyti prie gyvulininkystės kompleksų, iš kurių gaus žaliavą biodujų gamybai.

 

Skaičiuojama, kad iš viso „Modus Energy“ statomos biodujų jėgainės Baltarusijoje per metus leis perdirbti 528 tūkst. tonų gyvulių mėšlo, o bendra jėgainių galia sieks 5 MW.

 

Panašius biodujų jėgainių projektus „Modus Energy“ yra įgyvendinusi ir Lietuvoje, o šiuo metu pagrindinės įmonės plėtros ir investicijų kryptys yra nukreiptos į Lenkiją, Baltarusiją, Ispaniją ir kitas šalis.

bottom of page